shutterstock fotobanka

Co je fotobanka Shutterstock a co nabízí

Shutterstock je online fotobanka, která uživatelům umožňuje nakupovat stock fotografie, ilustrace a videa. Fotografové mohou vydělávat peníze prodejem své práce na těchto webových stránkách a uživatelé mohou ušetřit peníze nákupem stock fotografií namísto objednávání vlastních fotografií.

Shutterstock je skvělým zdrojem informací pro fotografy i uživatele. Výhodou je, že si můžete vybrat z tisíců fotografií a neplatit vysoké ceny za fotografii. Pokud hledáte dobrou fotobanku, určitě byste měli zvážit Shutterstock.

shutterstock

Co Shutterstock nabízí

Fotobanka Shutterstock nabízí tisíce kvalitní fotografie od renomovaných fotografů z celého světa. Shutterstock je ideální pro ty, kteří hledají kvalitní a levné fotografie. Shutterstock nabízí svým zákazníkům možnost nakupovat fotografie za rozumné ceny. Shutterstock je ideální pro ty, kteří hledají kvalitní a levnou fotobanku.

Jaké výhody mají fotografové a uživatelé z používání služby Shutterstock

Pro fotografy je to dobrá platforma, protože nabízí vynikající možnosti pro zveřejňování a prodávání svých fotografií. Shutterstock také nabízí širokou škálu nástrojů, které fotografům pomáhají maximálně využít svůj potenciál.

shutterstock

Proč je Fotobanka Shutterstock skvělým zdrojem informací pro fotografy i uživatele

Shutterstock je jedním z největších a nejpoužívanějších zdrojů fotografií na internetu. Je to také skvělé místo, kde si můžete stáhnout neomezené množství fotografií za pouhých 10 dolarů (230 Kč) měsíčně, což je velmi cenově dostupné. Shutterstock nabízí také několik dalších služeb, jako je editor fotografií a sdílení fotografií. Shutterstock je také velmi užitečný pro uživatele, protože nabízí několik různých způsobů, jak si mohou stáhnout fotografie, které potřebují. Shutterstock je také skvělým zdrojem informací pro fotografie

shutterstock ceny

Jak používat Shutterstock k nalezení dokonalé fotografie nebo videa

Shutterstock nabízí několik různých způsobů, jak si můžete vybrat fotografie nebo videa. Můžete si vybrat z kategorií, které Shutterstock nabízí, nebo můžete použít vyhledávací funkci, která vám umožní vybrat fotografie podle klíčových slov. Shutterstock také nabízí několik různých způsobů, jak si můžete stáhnout fotografie a videa, které potřebujete. Shutterstock je také skvělým zdrojem informací pro fotografy, protože nabízí mnoho článků a návodů, jak si vybrat nejlepší fotografie.

Výhody nákupu fotografií namísto najímání fotografa

Jak jsme již zmínili, nákup fotografií z fotobanky je mnohem levnější než najímaní fotografa. Za prvé, nemusíte platit honorář fotografovi. Za druhé, nemusíte platit poplatky za pronájem fotografického vybavení ani poplatky za další služby, které fotograf poskytuje. A konečně, také ušetříte spoustu času, který byste jinak museli strávit vyhledáváním a objednáváním fotografií.

Fotobanka Shutterstock historie

Shutterstock je online poskytovatel fotografií, royalty-free fotek a videí. Sídlí v New Yorku a Chicagu. V roce 2003 ji založil Jon Oringer. Ten je také generálním ředitelem společnosti. Společnost má ve své sbírce více než 60 milionů royalty-free stock fotografií a videí. Shutterstock má také hudební knihovnu s více než 100 000 skladbami. Zákazníci si mohou pro přístup k obsahu zakoupit buď kredity, nebo předplatné. Roční příjmy společnosti Shutterstock v roce 2017 činily 283 milionů dolarů. Shutterstock byl v roce 2006 jako startup oceněn cenou Crunchie za nejlepší inovaci. V roce 2012 byl na webu Business Insider označen za jednu z 25 nejvlivnějších internetových firem. Shutterstock je také řazen mezi 400 největších amerických podniků podle hrubého obratu. Od svého založení prodala společnost Shutterstock více než 500 milionů fotografií.

Kolik stoji fotobanka Shutterstock

Od roku 2020 má Shutterstock ve své kolekci více než 320 milionů royalty-free stock fotografií a videí. Zákazníci si mohou tyto fotky zakoupit buď jednotlivě, nebo prostřednictvím měsíčního či ročního předplatného. Cena jednotlivých aktiv se pohybuje od 0,25 (5,7 Kč) do 2800 dolarů (64000 Kč), zatímco ceny plánů předplatného začínají na 29 dolarech (667 Kč) měsíčně. Shutterstock nabízí svým zákazníkům také možnost vytvořit si vlastní fotobanku, která jim umožní ukládat a spravovat své fotografie, vektory a videa na jednom místě. Cena za tuto službu je 49 dolarů (1127 Kč) měsíčně.

shutterstock cena

Pokud zvolíte možnost předplatného, můžete si zvolit jeden ze čtyř tarifů:

  •   10 fotek / měsíc za 750 Kč
  •   50 fotek / měsíc za 2559 Kč
  •   350 fotek / měsíc za 3335 Kč
  •   750 fotek / měsíc za 4110 Kč

Jak vydělávat na Shutterstock

Pokud fotografujete sami a chcete své snímky prodávat, je pro vás fotobanka Shutterstock tím pravým místem. Nemusíte být profesionální fotograf, šanci má každý, kdo má slušné fotografie. Je však důležité si uvědomit, že Shutterstock pečlivě vybírá fotografie, které nabízí na své platformě, a má velmi přísná pravidla pro schvalování.

Shutterstock je skvělým místem pro prodej vašich fotografií, pokud jste amatérský fotograf. S prodejem svých fotografií na portálu Shutterstock uživatelé májí dobré zkušenosti a doporučují je i ostatním, kteří si chtějí svými fotografiemi přivydělat. Shutterstock nabízí svým fotografům určitou provizi za každý prodaný obrázek. Provize se liší v závislosti na kvalitě a rozlišení fotografií. Čím lepší a vyšší rozlišení fotografie, tím vyšší provize. Procento provize z prodané fotografie se pohybuje od 25 % do 38 %.

shutterstock fotobanka

Proč se profesionálům vyplatí předplatit si Shutterstock

Profesionální fotografové a designéři jsou na Shutterstocku již delší dobu a využívají jejich služeb k tomu, aby si je přivydělali. Fotobanka Shutterstock nabízí svým profesionálním uživatelům mnoho výhod, které ocení. Jednou z nich je možnost stahovat neomezeně fotografie za měsíc za paušální poplatek. To znamená, že si mohou vybírat z více než 320 milionů fotografií a videí dostupných na Shutterstocku.

Další výhodou pro profesionální uživatele je, že mají na Shutterstocku k dispozici i exkluzivní fotografie a videa, které nejsou dostupné pro ostatní uživatele. Tyto fotografie a videa jsou určeny pouze pro profesionální použití a jsou vysoce kvalitní. Profesionální uživatelé také mají na Shutterstocku možnost zvolit si vlastní platový model, který jim vyhovuje. Mají také možnost filtrovat

Fotobanka Shutterstock komerční využití

Shutterstock nabízí svým zákazníkům možnost si zakoupit royalty-free stock fotografie, vektory a videa pro komerční využití. To znamená, že si mohou fotografie a videa z Shutterstocku koupit a používat je pro své vlastní potřeby nebo pro potřeby svého podnikání.

shutterstock fotobanka

Závěr

Shutterstock je skvělým zdrojem pro vyhledávání vysoce kvalitních obrázků, které můžete použít ve svých digitálních marketingových kampaních. S více než 175 miliony bezplatných fotografií, ilustrací a vektorů, které jsou k dispozici, určitě najdete ideální obrázek pro své potřeby. Navíc fotobanka Shutterstock nabízí širokou škálu plánů předplatného, které vyhoví každému rozpočtu. Pokud hledáte snadný způsob, jak přidat vizuální prvky do svého obsahu, určitě se podívejte na Shutterstock. Vyzkoušeli jste již použít Shutterstock fotografie? Jaké jsou vaše zkušenosti? Dejte nám vedět :-).