jak nainstalovat wordpress na jedno kliknuti

Jak nainstalovat WordPress na jedno kliknutí

Návod, jak nainstalovat WordPress na jedno kliknutí. Nejdříve je potřeba abyste měli zakoupený Webhosting Wedos NoLimit. Jestli ještě nemáte doménu a webhosting podívejte se na článek s videem, jak koupit webhosting a doménu s 50% slevou.

U levnější varianty webhostingu LowCost instalátor WordPress na jedno kliknutí nefunguje. U varianty LowCost je potřeba webhosting nahrát ručně přes FTP. U webhostingu NoLimit můžete využít instalátor WordPress na jedno kliknutí.

Jak nainstalovat WordPress na jedno kliknutí

Podívejte se na video nebo postupujte podle článku.

Teď se podíváme na to, jak nainstalovat WordPress na jedno kliknutí.

jak nainstalovat wordpress

Nejdříve se přihlásíte do Wedos rozhraní a nahoře vlevo vyberete záložku webhosting a potom níže vyberete váš konkrétní webhosting u kterého chcete aplikaci WordPress na jedno kliknutí nainstalovat.

jak nainstalovat wordpress na jedno kliknuti

Rozkliknete váš konkrétní webhosting a v levém sloupci vyberete instalátor aplikací. Instalátor aplikací nabízí více aplikací my chceme WordPress proto vybereme WordPress.

jak nainstalovat wordpress na wedosu

Dále zkontrolujeme nejnovější verzi WordPressu a klikneme na tlačítko instalovat.

instalator wordpressu na jedno kliknuti

Zde nic nevyplníte a klikněte na tlačítko pokračovat.

navod jak nainstalovat wordpress na jedno kliknuti

Potom vyplníte název webu, popis webu, email uživatelské, jméno a heslo.

instalator aplikace wordpress na jedno kliknuti

Dále klikneme na tlačítko pokračovat poté se nám spustí instalace aplikace WordPress.

instalace aplikace wordpress wedos

Teď je potřeba pouze počkat, než se nám WordPress automaticky nainstaluje. Chvíli jsme počkali a WordPress se nám úspěšně nainstaloval. Níže vidíte doménu vašeho webu a po rozkliknutí zjistíte že WordPress je úspěšně nainstalován.

nastaveni wordpressu na webhostingu

Na druhé url končící /wp-admin se přihlásíte do vašeho WordPressu. Zadejte vaše přihlašovací údaje a přihlaste se do WordPressu.

prihlasovaci administrace wordpress

Aktualizujte WordPress

aktualizace wordpress

Jako první věc, co byste měli udělat je ta, že aktualizujete WordPress na nejnovější verzi. Klikněte na tlačítko aktualizovat na nejnovější verzi a počkáme, než se WordPress automaticky aktualizuje. Je dobré vždy udržovat WordPress na nejnovější aktualizaci.

Plugin na ochranu

plugin wordpress wordfence securitz

Dále nainstalujte plugin na ochranu – klikněte na záložku pluginu nainstalovat pluginy nejčastěji používané a dole najděte plugin Wordfence Security – klikněte na tlačítko instalovat a aktivovat. Plugin pro ochranu se nám úspěšně aktivoval.

Teď už si můžete například změnit šablonu, vytvořit příspěvek nebo vytvořit stránky.

https nezabezpeceno na wordpressu

Podívejte se, také na další články – Jak nastavit HTTPS zabezpeceni na wordpressu. Nemáte-li ještě webhosting a doménu, můžete se podívat na návod, jak koupit doménu a webhosting u Wedos.